Zabiegi związane z zapłodnieniem in vitro są ogromną szansą dla wielu par, aby posiadać potomstwo. Zapłodnienie metodą in vitro jest formą leczenia niepłodności. Już na samym początku trzeba wziąć pod uwagę, że jest to proces wieloetapowy. Czasami wymaga kilku podejść i prób, aby doszło do zapłodnienia i utrzymania ciąży. Kobiety, które pragną posiadać potomstwo, szukają sposobów, aby zwiększyć swoje szanse na macierzyństwo. Pacjentki i ich partnerzy mogą zastanawiać się, czy in vitro za pierwszym razem może być skuteczne. Odpowiadamy na to pytanie!
Jakie są wskazania do sztucznego zapłodnienia?
Macierzyństwo nie każdemu przychodzi łatwo. Wiele par stara się bezskutecznie przez miesiące, a nawet lata, aby posiadać upragnione potomstwo. Niestety, względy zdrowotne bywają okrutne i niekiedy dowiadujemy się o chorobie dopiero w momencie niepowodzenia w zajściu w ciążę lub przy stracie pierwszej, bądź kolejnej ciąży. Leczenie niepłodności powinno zostać poprzedzone wnikliwą diagnostyką, zarówno u przyszłej mamy, jak i taty. Pozwoli to na rozpoznanie problemu i wdrożenie odpowiedniego leczenia, tak aby zwiększyć szanse na zapłodnienie in vitro. In vitro za pierwszym razem może być skuteczne, jeśli zastosujemy kurację z użyciem Intralipidu. Dodatkowo, jest to udowodniona w badaniach metoda wspomagania w walce z niepłodnością. Co więcej, wskazaniem do in vitro mogą być przyczyny z czynnikiem kobiecym, jak i męskim. Do tych pierwszych należą:
– trwałe uszkodzenie jajowodów lub ich brak,
– zaburzone funkcje jajników,
– niedrożne jajowody,
– PCOS (zespół policystycznych jajników)
– zaburzenia gospodarki hormonalnej,
– zaburzenia owulacji (a nawet jej brak)
– endometrioza.
Z kolei w przypadku czynnika męskiego możemy wyróżnić przyczyny, jakimi są:
– niska jakość nasienia (tzn. nieprawidłowa budowa lub mała ruchliwość plemników)
– uszkodzenie jąder,
– brak plemników w ejakulacie.
W przypadku obu płci możemy mówić także o niepłodności immunologicznej. Jest to zaburzone funkcjonowanie układu odpornościowego, który prowadzi do poronień lub kłopotów z zapłodnieniem. Niepowodzenia związane z implantacją zarodka są wskazaniem do przeprowadzenia zapłodnienia in vitro.
In vitro za pierwszym razem – jaka jest szansa na skuteczne zapłodnienie?
To, czy in vitro za pierwszym razem będzie skuteczne, zależy od wielu czynników. Jest to przede wszystkim stan zdrowia kobiety i mężczyzny, którzy mają być przyszłymi rodzicami. Kobieta, która pragnie zostać mamą, powinna skupić się na sobie i swoich potrzebach. Warto zadbać o prawidłową i zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną. W porozumieniu z lekarzem prowadzącym może być konieczna suplementacja niektórych witamin i minerałów. Przyszłym mamą szczególnie poleca się zażywanie kwasu foliowego. Można również skorzystać z innowacyjnej terapii wspomagania leczenia niepłodności, jaką jest kuracja z użyciem preparatu Intralipid. Składniki zawarte w jego składzie sprzyjają implantacji zarodka, a także utrzymaniu ciąży. Jest to szczególnie ważne dla par, u których występuje niepłodność immunologiczna bądź idiopatyczna. Jeśli chcesz, aby proces in vitro za pierwszym razem był bardziej skuteczny – rozważ terapię wspomagającą z użyciem Intralipidu. W naszych placówkach Vigor Point możesz skontaktować się ze specjalistami i omówić szczegóły terapii. To co wyróżnia Vigor Point:
– niska cena za podanie preparatu Intralipid,
– wszystkie niezbędne badania wykonujemy w ambulatorium Vigor Point,
– skuteczność stosowanej przez nas metody wspomagania zapłodnienia jest potwierdzona międzynarodowymi badaniami.