Kto potrzebuje terapii hormonalnej

Home / Kto potrzebuje terapii hormonalnej

Wraz z wiekiem zmienia się Twoje ciało.  Jest to proces powolny, choć w pewnych momentach życia zmiany te obserwujemy szczególnie wyraźnie. Procesy, które zachodzą w naszym organizmie  mają swoje odzwierciedlenie w tym jak wyglądamy. Na nasz wygląd, samopoczucie wpływa w dużej mierze gospodarka hormonów płciowych. Im więcej objawów starzenia zauważasz, tym częściej zastanawiasz się, co jest ich przyczyną i czy zmiany te można zatrzymać, a jeśli nie, to może przynajmniej znacznie je spowolnić.
Trudno bowiem pogodzić się ze spadkiem popędu seksualnego, energii, motywacji oraz kondycji fizycznej i mentalnej. Jest to bowiem istotny element naszego życia, który  wpływa na Twoje związki i wszystko, co wciąż jest dla Ciebie ważne. Gdzie zatem szukać pomocy?  Odpowiedzią na Twoje problemy, może być zastępcza terapia hormonalna.

Poniżej znajdziesz kilka informacji, które mogą pomóc Ci zarówno w podjęciu decyzji dotyczącej skorzystania z tej formy pomocy, jak i podczas rozmowy z lekarzem w trakcie konsultacji.

Zastępcza Terapia Hormonalna – Najcześciej Zadawane Pytania! (FAQ)

Ingerencja w gospodarkę hormonalną organizmu to zawsze poważna sprawa i nie powinieneś tego robić na własną rękę. Tylko terapia przeprowadzona pod opieką lekarza daje Ci gwarancję bezpieczeństwa i pewność, że przez cały czas jej trwania, stan Twojego zdrowia będzie pod stałą kontrolą. Obejmuje ona opiekę w zakresie doradztwa dietetyczno-treningowego, monitorowanie postępów na bazie badań bioimpedancji oraz regularne badania krwi, z comiesięczną analizą i interpretacją wyników. A to wszystko prowadzone przez wykwalifikowany zespół medyczny.

Nie można tego jednoznacznie określić ani przed, ani tuż po rozpoczęciem terapii. Dużo zależy od stanu w jakim jest Twój organizm i obecnego poziomu testosteronu. Z naszego doświadczenia wynika, że zastępcza terapia hormonalna zwykle trwa od 5 do 8 miesięcy. W tym czasie monitorujemy na bieżąco Twój stan kliniczny i samopoczucie, co również ma wpływ na czas trwania terapii.
Z pewnością więcej szczegółowych informacji otrzymasz w trakcie pierwszej konsultacji z lekarzem prowadzącym, który przekaże Ci je po wywiadzie medycznym i kompleksowych badaniach.

Nikt nie jest w stanie ostatecznie i w 100% określić, jakie korzyści terapia hormonalna przyniesie w Twoim konkretnym przypadku. Twój organizm różni się od innych i może nieco inaczej zareagować na kolejne dawki testosteronu. Jak zapewne się domyślasz, różnice dotyczą też objawów jego niedoboru, których doświadczasz, a które skłaniają Cię do terapii.
Mimo to, na pewno zauważysz konkretne korzyści obejmujące różne sfery życia. Niektóre będą natychmiastowe, inne zaś pojawią się po jakimś czasie, ale wszystkie będą długotrwałe. Może zwiększyć się poziom Twojej energii, poprawić pamięć i funkcje poznawcze, polepszyć nastrój i samopoczucie, wzrosnąć libido, aktywność seksualna, satysfakcja z erekcji i jej utrzymania, a także zwiększyć gęstość kości i siła mięśni, przy jednoczesnym zmniejszeniu się ilości tkanki tłuszczowej.

Spadek poziomu testosteronu zaczyna się najczęściej po 35. roku życia i zwykle terapia dotyczy mężczyzn w tym lub starszym wieku. Jakość życia może spadać wraz z wiekiem, więc im starszy jesteś, tym bardziej wskazane jest skorzystanie z terapii hormonalnej.
Jeśli jednak jesteś młodszy, a zauważyłeś u siebie objawy, które mogłyby wskazywać na niski poziom testosteronu, skontaktuj się z lekarzem, który zleci odpowiednie badania. Jeśli uzna to za konieczne, również w Twoim przypadku może zlecić terapię hormonalną w celu wyrównania jego ilość w organizmie.

Na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od przebiegu całej terapii i wyników wykonywanych cyklicznie badań krwi. Jeśli poziom testosteronu w wyniku terapii ustabilizuje się, nie ma potrzeby jej powtarzania. Gdyby jednak było inaczej, trzeba będzie ponawiać ją cyklicznie do końca życia.

Zapytaj o Szczegóły w Najbliższej Placówce Vigor Point

Terapia zdalna

Katowice

Gliwice

Kraków

Tychy

Kielce