Czy warto stosować kroplówki witaminowe?

Czy warto stosować kroplówki witaminowe?

Cz warto stosować kroplówki witaminowe.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto stosować kroplówki witaminowe, to znaczy, że Twoje zdrowie jest dla Ciebie ważne i szukasz sposobu, by jeszcze lepiej o nie zadbać. Być może wiesz również co nieco na temat samych witamin i roli, jaką pełnią. Choćby to, że bez nich Twój organizm nie może właściwie funkcjonować i dlatego musisz mu je dostarczać każdego dnia i to w odpowiednich ilościach.
Część dziennego zapotrzebowania jesteś w stanie zaspokoić dzięki dobrze dobranej diecie. Co jednak z resztą? I skąd możesz wiedzieć, jakich dokładnie witamin Ci brakuję oraz w jakich proporcjach?

Nie za dużo i nie za mało

Zbyt mała ilość witamin w organizmie może poważnie zakłócić jego funkcjonowanie i doprowadzić do hipowitaminozy. Jeśli nic z tym nie zrobisz, głęboki i długotrwały niedobór witamin, może wywołać u Ciebie stan chorobowy zwany awitaminozą. Z kolei wpadając w drugą skrajność i przyjmując bez zastanowienia zbyt duże dawki wybranych witamin, możesz nabawić się hiperwitaminozy. Dotyczy ona głównie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. W tym przypadku nie są wydalane z moczem i potem, co oznacza, że pozostają w organizmie, w przeciwieństwie do witamin rozpuszczalnych w wodzie.

Choć witaminy same w sobie są potrzebne do utrzymania ciała w zdrowiu i dobrej kondycji, to nie możesz ich traktować jak panaceum na wszelkie dolegliwości. To, że będziesz ich przyjmował dużo, nie znaczy, że będziesz przez to zdrowszy.

Jak zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na witaminy?

To ważne pytanie i każdy powinien się tym zainteresować. Niestety, szybkie tempo życia, stresujące sytuacje zarówno w pracy jak i w domu, wydają się skupiać na sobie cała uwagę. Dopiero zachwianie równowagi w organizmie i pojawienie się konkretnych dolegliwości sprawia, że zatrzymujesz się na chwilę i zaczynasz myśleć o zdrowiu. Zwykle jest to o wiele bardziej kosztowne zarówno, gdy chodzi o Twój czas, jak i pieniądze, ale wtedy nie masz wyjścia. Musisz odpocząć, przyjąć leki, witaminy, minerały i elektrolity, by przywrócić w ciele stan równowagi.
Dobrze, jeśli staje się to dla Ciebie punktem zwrotnym i po odzyskaniu zdrowia, zmieniasz swoje nawyki dotyczące odżywiania, suplementacji i odpoczynku. W innym wypadku, czeka Cię powtórka z rozrywki i kolejne dni spędzone w łóżku.

A wystarczyłaby odrobina dobrej woli i często niewielka zmiana w diecie i przyzwyczajeniach. W ten sposób możesz dostarczyć naprawdę wiele witamin i mikroelementów swojemu organizmowi. Dzięki temu nie tylko rzadziej dopadać Cię będą sezonowe choroby (albo w ogóle omijać Cię będą szerokim łukiem), ale też będziesz mieć więcej energii do działania.
Czy jednak sama dieta wystarczy?

Kroplówki witaminowe – dlaczego warto je stosować?

Zarówno witaminy, jak i składniki mineralne mają odmienną budowę, a co za tym idzie, wchodzą między sobą w interakcje. To zaś wpływa na ich lepszą lub gorszą wchłanialność. Nie bez znaczenia jest też wysoka temperatura, powietrze i światło, które mogą mieć niszczący wpływ na witaminy.
Dlatego warto poszukać takiej formy, dzięki której substancje odżywcze wchłoną się nie tylko szybko, ale i skutecznie.
Jedną z metod, która spełnia oba te warunki jest przyjmowanie witamin w formie wlewów dożylnych. Kroplówki witaminowe, bo o nich mowa, pozwalają na bezpośrednie podanie substancji odżywczych do Twojego krwiobiegu, co daje natychmiastowy efekt wchłaniania i skutkuje lepszymi efektami uzupełnienia niedoboru witamin i minerałów.

Aby przyniosły spodziewane rezultaty, podawane są pod ścisłą kontrolą lekarza. Poza tym, zanim przygotuje on odpowiednią mieszankę, zleci wykonanie szeregu badań, które wskażą, jakich witamin czy mikroelementów Ci brakuje oraz jak bardzo ich normy odbiegają od tych właściwych.

Gliwice_placówka VIgorPoint

Pakiety witaminowe dostosowane do Twoich potrzeb

Już teraz możesz wstępnie ocenić, których witamin i minerałów potrzebujesz. Nie będzie to oczywiście ostateczne kryterium, według którego lekarz przygotuje dla Ciebie odpowiednią mieszkankę. Pomoże Ci jednak ocenić stan zapotrzebowania Twojego organizmu na poszczególne składniki odżywcze. Wystarczy, że zwrócisz uwagą na objawy ich niedoborów, Twoją aktywność życiową, ogólne samopoczucie i wydajność umysłową, czy działania, które zamierzasz podjąć.
To i wiele innych aspektów życia możesz wesprzeć odpowiednią kroplówką witaminową, dzięki czemu Twój organizm przez cały czas będziesz miał do dyspozycji poszczególne jej składniki.

Kroplówki witaminowe, w tym regeneracyjna, oczyszczająca, nawadniająca, rewitalizująca, odpornościowa, wydolnościowa, czy choćby na kaca, również podlegają modyfikacji przez lekarza.
Tym samym otrzymasz to, czego w danym czasie najbardziej potrzebujesz i to w najlepiej przyswajalnej formie.

Teraz już wiesz, dlaczego warto stosować kroplówki witaminowe. Jeśli jednak wciąż się wahasz, możesz umówić się na konsultację i tym samym rozwiać wszelkie wątpliwości.