Męska terapia online — o co chodzi?

Męska terapia online — o co chodzi?

Problemy z męskością to temat wstydliwy dla wielu mężczyzn w średnim i starszym wieku. Jako pierwsze na myśl przychodzi spadek libido, problemy z erekcją i jej utrzymaniem, czy ogólny spadek pewności siebie tym spowodowany. Jak łatwo się domyślić, ma to mocne przełożenie na problemy w relacjach partnerskich zarówno tych obecnych, jak i nowych, gdzie każdy chce pokazać się od jak najlepszej strony. Również tej związanej ze sferą seksualną.
Odpowiedzią na tego typu problemy może być męska terapia online. Co kryje się pod tym pojęciem i dla kogo dokładnie jest przeznaczona?

Problemy z męskością — z czego mogą wynikać

Choć określenie to kojarzony jest głównie ze sferą seksualną mężczyzny, to zwykle nie ogranicza się do tego. Szczególnie gdy dotyczy osób powyżej 35 roku. Mniej więcej w tym czasie rozpoczyna się stopniowy spadek poziomu testosteronu w męskim organizmie, co może przejawiać się na wiele sposobów. Jednym z objawów jest problem z erekcją i spadek libido, co zwykle bardzo mocno wpływa na samoocenę i poczucie męskości. Jeśli nie posiadasz podstawowej wiedzy na temat męskich hormonów, możesz uznać, że coś jest z Tobą nie tak, skoro pojawiły się u Ciebie takie problemy. Wstyd oraz lęk przed złośliwymi żartami ze strony znajomych czy przed tym, co pomyśli o Tobie lekarz, może Cię powstrzymywać przed szukaniem rozwiązania problemów, które mocno wpływają na Twoje życie.

I choć przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, to warto zacząć od sprawdzenia poziomu testosteronu. Oznacza to, że nie powinieneś na własną rękę, bez potwierdzenia przyczyny, przyjmować testosteronu zakupionego w Internecie. To nie to samo, co przyjmowanie witamin, czy suplementów diety. Ingerowanie w gospodarkę hormonalną w Twoim organizmie powinieneś powierzyć lekarzom. Czy w takim razie męska terapia online to coś, co nie istnieje i tym samym musisz przez całą terapię osobiście zgłaszać się do gabinetu?

Męska terapia online — jak możesz z niej skorzystać

Nawet jeśli pojawiły się u ciebie typowe dla obniżonego poziomu testosteronu objawy w postaci:

  • zaburzeń snu,
  • spadku libido,
  • ciągłego zmęczenia,
  • spadku masy mięśniowej,
  • depresji,
  • bólu stawów i mięśni,
  • obniżonego nastroju,
  • spadku motywacji,
  • hipogonadyzmu,
  • problemów z erekcją i jej utrzymaniem,

nie masz 100% pewności, że to właściwa i jedyna przyczyna. Dlatego warto dokładnie ją zbadać i jeśli zajdzie taka potrzeba, skorzystać z dostosowanej do Twoich potrzeb terapii.
W tym przypadku możliwe jest skorzystanie w pewnym stopniu z form online, jeśli oczywiście dana placówka medyczna taką stosuje. Nie możesz jednak spodziewać się, że całkowicie ominą cię osobiste wizyty w gabinecie lekarskim.

Zmartwiony mężczyzna na brzegu łóżka - męska terapia online

Zastępcza terapia hormonalna dla mężczyzn to proces leczenia. Oznacza to, że powinien być przeprowadzony pod ścisłym nadzorem lekarskim. Tylko w ten sposób możesz skutecznie i bezpiecznie wyrównać poziom testosteronu i uregulować zaburzenia metaboliczne.

Męska terapia online, czyli zastępcza terapia hormonalna w pewnym stopniu może być przeprowadzona z pominięciem Twojej wizyty w gabinecie lekarskim. Istnieje przy tym kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę:

Konsultacja lekarska

Przed rozpoczęciem terapii hormonalnej niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu medycznego. W jego trakcie lekarz oceni stan Twojego zdrowia, zdobędzie informacje na temat objawów, z którymi się zmagasz oraz wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Taką konsultację możesz odbyć online za pomocą platformy telemedycznej. Chyba że lekarz uzna inaczej.

Badania laboratoryjne

Bardzo ważnym elementem, którego nie możesz pominąć, jest zbadanie poziomu testosteronu i tym samym potwierdzenie wstępnej diagnozy przeprowadzonej w trakcie konsultacji online. Dlatego musisz się przygotować na wizytę w laboratorium w celu zbadania poziomu hormonów i innych wskaźników zleconych przez lekarza. Otrzymane wyniki możesz dostarczyć lekarzowi osobiście lub wysłać drogą elektroniczną.

Dostęp do leków

W sytuacji, gdy badania potwierdzą obniżony poziom testosteronu, będziesz mógł rozpocząć zastępczą terapię hormonalną. O tym, czy będziesz mógł zamawiać odpowiednio dobrane preparaty online, czy też będziesz musiał się zgłaszać po nie do gabinetu lekarskiego, zdecyduje lekarz prowadzący terapię.

Lekarka z lupa - napis Testosterone

Jak widzisz, męska terapia online to coś, co jest możliwe, ale w ograniczonym zakresie. Tym bardziej że sam proces wyrównania poziomu testosteronu w Twoim organizmie wymaga stałego nadzoru lekarskiego oraz opieki w zakresie doradztwa dietetyczno-treningowego. Możesz indywidualnie ustalać szczegóły dotyczące formy spotkań z poszczególnymi specjalistami. Tam, gdzie tylko będzie to możliwe, możesz wybierać formę online. W innym przypadku niezbędne może się okazać osobiste stawianie się na wizyty kontrolne.

Jeśli jednak zależy Ci na zdrowiu i podniesieniu libido oraz poprawie seksualnych reakcji Twojego ciała, z pewnością znajdziesz czas i możliwości, by w pełni zaangażować się w różne formy terapii, nie tylko tej online. Na korzyści nie będziesz musiał długo czekać, co dodatkowo zmotywuje Cię do ścisłej współpracy z gronem specjalistów od zastępczej terapii hormonalnej dla mężczyzn.