fbpx

Jak znaleźć dietę dla siebie

Kobieta przy stole pełnym warzyw i owoców. Dobra dieta odchudzająca - jak znaleźć idealną dla siebie

Dobra dieta odchudzająca oddziałuje na cały organizm i pozbawiona jest skutków ubocznych. Jeśli szukałeś takiej, która pomoże Ci zrzucić zbędne kilogramy i przy żadnej z nich nie czułeś się wystarczająco dobrze, czas pomyśleć o czymś innym. Jak w takim razie znaleźć najlepszą dietę dla siebie, a nie tylko dla jej twórców?

Dobra dieta odchudzająca – jak ją znaleźć?

Dieta dobra dla wszystkich tak naprawdę nie istnieje. Dlatego właśnie powinieneś skupić się na takiej, która będzie dobra dla Ciebie. Nawet, jeśli by to miała być dieta, która tylko w Twoim przypadku, przynosi spodziewane rezultaty. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć dietę, które nie tylko zapewni Ci wymarzoną sylwetkę, ale też wspierać będzie Twoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Dlaczego i po co się odchudzasz?

To dwa pytania, które powinieneś zadać sobie na samym początku. Bez odpowiedzi na nie, bardzo szybko zrezygnujesz z wysiłku, jaki związany jest z wprowadzaniem zmian żywieniowych. Gdy jednak wiesz, jaki jest powód i cel, nie tylko z przyjemnością przygotowywać będziesz nowe dla siebie posiłki, ale też szybciej uzyskasz zamierzone efekty.

Jaki masz cel?

To również ważny element, którego nie może zabraknąć. Dobra dieta odchudzająca to taka, która ten cel pomoże Ci osiągnąć. Dlatego ustal go na samym początku i koryguj w razie konieczności. Dopiero wtedy możesz do niego dopasować ilość kalorii, które powinieneś spożywać każdego dnia. Nie bez znaczenia jest też tryb życia jaki prowadzisz, wiek, poziom aktywności fizycznej i ilość energii jakiej potrzebujesz do wykonywania codziennych zadań.

Jaki jest Twój obecny stan zdrowia?

Dieta powinna nie tylko pomóc Ci w schudnięciu, ale też wspierać zdrowie całego organizmu. Dlatego niezbędna jest dokładna diagnostykę. Tę zaś pozwoli Ci uzyskać badanie krwi ukierunkowane na nietolerancje pokarmowe, czy alergie. Co ważne, nie chodzi tylko o zwykłe nietolerancje pokarmowe, które dają czytelne objawy, ale o te ukryte. W tym przypadku, dolegliwości po zjedzeniu alergenu mogą wskazywać na coś zupełnie innego. W praktyce oznacza to, że składniki diety będą Ci szkodzić zamiast pomagać.

Wydawać by się mogło, że odchudzanie to nic wielkiego i wystarczy po prostu trochę mnie jeść. Teraz wiesz jednak, że sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Jeśli więc dobra dieta odchudzająca to dla Ciebie zbyt duże wyzwanie, możesz skorzystać z pomocy dietetyka. Ten podczas konsultacji określi potencjał metaboliczny Twojego organizmu i pomoże dobrać odpowiedni dla Twoich potrzeb rodzaj diety.