Zniszczona po lecie skóra?

Zniszczona po lecie skóra?

Niezależnie od czasu, jaki spędziłeś ostatniego lata na słońcu, Twoja skóra na pewno wymaga regeneracji i solidnego nawilżenia. Suche i gorące powietrze, kąpiele w chlorowanej lub słonej wodzie i wiatr sprawiają, że staje się ona sucha i odwodniona.
Jak możesz zadbać o skórę po lecie, by przywrócić jej wcześniejszy blask?

Skąd wiadomo, że skóra wymaga dodatkowej pielęgnacji?

Jeśli należysz do osób, które lubią się opalać i nie szczędzisz letniego czasu na słoneczne kąpiele, tym bardziej po okresie letnim, powinieneś zatroszczyć się o swoją skórę.
Objawy wysuszenia łatwo rozpoznać. Gdy do niego doszło, zauważysz na skórze widoczną siateczkę drobnych zmarszczek. Inną oznaką są przebarwienia i poszerzone naczynia krwionośne. Miejscami możesz też zauważyć, że Twój naskórek jest zrogowaciały.
Objawem, który powinien Cię skłonić do lepszego zadbania o skórę jest również jej fotostarzenie. Mowa tu o przebarwieniach w miejscu, gdzie tkanka jest cieńsza i wrażliwsza, odbarwieniach na twarzy, zmarszczkach, czy też o zwiotczeniach tkanki.

Jak zadbać o skórę po lecie?

Zawsze, ale to zawsze powinieneś po okresie letnim, zatroszczyć się o swoją skórę, jeśli chcesz, by przez wiele lat wyglądała zdrowo i młodo. W Twojej pielęgnacji nie powinno zabraknąć zabiegów, które odpowiednio nawilżą, zregenerują oraz przywrócą Twojej skórze elastyczność i dobrą kondycję.
Na początek skup się na rewitalizacji i odżywieniu skóry, by potem wyrównać jej koloryt.

Kroplówka rewitalizująca

To jedna z nowszych i bardzo skutecznych metod, jeśli chcesz zadbać o skórę po lecie. Kroplówka rewitalizująca zawiera mikroelementy, witaminy i antyoksydanty, które bezpośrednio wpływają na odżywienie i nawodnienie tkanek. Duże znaczenie ma tu sposób ich podania. Dzięki temu, że trafiają prosto do krwiobiegu, mogą bardzo szybko dotrzeć do miejsc, w których pojawiły się niedobory.
Co bardzo ważne, skład i proporcje składników kroplówki, każdorazowo dobiera dla Ciebie lekarza, który robi to w oparciu o wywiad medyczny, Twój obecny stan zdrowia i wyniki badań.

Złuszczanie martwego naskórka

Nawet, jeśli masz piękną opaleniznę, zrób peeling. W ten sposób nie tylko usuniesz martwy naskórek zewnętrzny, ale też wyrównasz nieco koloryt.
Możesz skorzystać z:

  • Peelingu kwasowego lub chemicznego – w pierwszej kolejności złuszczają skórę, a następnie przyspieszają jej regenerację i produkcję kolagenu.
  • Mikrodermabrazji – to mechaniczny sposób złuszczania naskórka, dzięki któremu tuż po zabiegu Twoja skóra będzie gładsza i jaśniejsza.
  • Oxybrazji – w tym przypadku peeling skóry wykonywany jest za pomocą rozproszonych kropli soli fizjologicznej, aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza.

Dodatkowe nawilżenie

By naprawdę dobrze zadbać o skórę po lecie, w Twojej pielęgnacji nie powinno zabraknąć zabiegów przywracających skórze odpowiednie nawilżenie. Do wyboru masz tu między innymi:

  • Mezoterapię – to doskonałe uzupełnienie kroplówki rewitalizującej, stąd nieprzypadkowo zabieg ten nazywany jest kroplówką dla skóry. W tym przypadku, odpowiednio dobrane preparaty na bazie koktajlu witaminowego, kwasu hialuronowego czy też kuracji kolagenowej, aplikowane są drogą iniekcji powierzchniowej.
  • Osocze bogatopłytkowe – w ten sposób Twoja skóra zostanie skutecznie pobudzona do regeneracji. Wstrzyknięte płytki krwi pochodzące z Twojego organizmu, uwolnią czynnik wzrostu i pomogą w odbudowie zniszczonej po lecie skóry. Poza tym pobudzą procesy naprawy tkanek oraz zaktywują komórki macierzyste.

Dopytaj też o inne zabiegi, dostosowane do indywidualnych potrzeb Twojej skóry. Nie zapominaj również o codziennej pielęgnacji w domu. Dzięki niej przedłużysz działanie zabiegów i składników odżywczych oraz utrwalisz ich efekty.