5 sposobów na ZDD (Zespół Dnia Drugiego)

5 sposobów na ZDD (Zespół Dnia Drugiego)

Gdyby istniał skuteczny sposób na kaca, nikt nie musiałby cierpieć z jego powodu. A co, jeśli jednak są takie, które stawiają na nogi w ciągu godziny i pomagają wrócić do żywych (sprawdź sposób numer 5)?
Wydaje się to mało prawdopodobne, więc jeśli uznasz, że nie warto sobie tym zajmować głowy, skorzystaj z tych, które złagodzą przykre dolegliwości i nieco złagodzą objawy zespołu dnia drugiego.

Mężczyzna pochylony nad biurkiem. Sposób na kaca - czyli jak znów poczuć się dobrze

Sposób na kaca – czyli jak znów poczuć się dobrze

Wydawać by się mogło, że wystarczy jeden porządny kac, by raz na zawsze zapamiętać to doświadczenie i więcej do niego nie wracać. Niestety, przykre dolegliwości w końcu mijają i przy najbliższej okazji znów wygrywa marzenie o wyluzowaniu się i spędzeniu miło czasu z przyjaciółmi. W takich sytuacjach przydałby się jakiś skuteczny sposób na reset, skoro tak trudno oprzeć się pokusie sięgnięcia po kolejny kieliszek lub kufel piwa. Oto, co może Ci pomóc.

Zapobiegaj, zamiast cierpieć

Ten sposób potraktuj jako przygotowanie gruntu i formę łagodzenia skutków zatrucia alkoholowego. Tym bowiem jest dobrze Ci znany kac. Gdy za dużo wypijesz, Twój organizm może sobie z tym nie poradzić.
Każdy organizm nieco inaczej reaguje na alkohol, tak więc trudno dokładnie przewidzieć, jak tym razem zachowa się Twój. Możesz jednak sobie pomóc i zmniejszyć objawy kaca. Jeśli impreza jest planowana, noc przed dobrze się wyśpij. Dbaj też przez cały dzień o większe niż zwykle nawodnienie organizmu i jedz tłustsze posiłki.

Pamiętaj o wodzie

Sposób na kaca nie musi być skomplikowany. Czasem wystarczy trochę więcej wody, dlatego w trakcie imprezy nie zapominaj o tej zwykłej, niegazowanej. Najlepiej, jeśli będzie to woda mineralna. Możesz też kupić elektrolity i rozpuszczać je w wodzie, by na bieżąco uzupełniać niedobory sodu, wapnia, magnezu, chlorku i potasu. Zminimalizujesz tym samym ryzyko odwodnienia i jego nieprzyjemnych skutków. Kieruj się zasadą, zgodnie z którą pijesz jedną szklankę wody na jedną porcję alkoholu. Nie rezygnuj też z jedzenia w trakcie spotkania.

Jajecznica z warzywami. Sposób na kaca - czyli jak znów poczuć się dobrze

Nie unikaj tłuszczu

Po powrocie do domu weź chłodny prysznic i zainwestuj w obfite śniadanie. Tym razem postaw na coś bogatszego w tłuszcz. Jeśli lubisz, zrób jajecznicę na boczku lub tłustej kiełbasie, a do tego chleb z masłem lub margaryną. Na talerzu powinny się też znaleźć świeże warzywa, w tym między innymi pomidory, ogórki, buraki, brokuły, szparagi, by uzupełnić brakujące witaminy i minerały.

Zadbaj o to przed snem

Podobnie jak to miało miejsce podczas imprezy, tak też po powrocie do domu, nie zapominaj o dobrym nawodnieniu. Choć wydawać by się mogło, że tak prosty sposób na kaca, jak uzupełnianie płynów niewiele daje, to nic bardziej mylnego. Odwodnienie organizmu to jeden z głównych skutków zatrucia alkoholowego. Dlatego powinieneś zrobić wszystko, by zminimalizować jego rozmiar w swoim organizmie. Możesz pić zarówno niegazowaną wodę mineralną, jak i sok pomidorowy, sok z ogórków lub kiszonej kapusty.
Zanim położysz się spać, idź na spacer i dotleń się. Tuż przed snem weź prysznic i pomasuj skórę, która też bierze aktywny udział w wydalaniu alkoholu z organizmu.

Daj konkretne wsparcie swojej wątrobie

Ten sposób na kaca jest jednym z najskuteczniejszych. Tym bardziej, jeśli zależy Ci na szybkim powrocie do aktywności życiowej i zawodowej. Dlatego im szybciej do Twojej wątroby dotrze odpowiednie wsparcie, tym większa będzie jej wydolność.
Zwiększając syntezę mocznika w cyklu mocznikowym w wątrobie, wzmocnisz usuwanie amoniaku z organizmu. Przyspieszysz również wątrobowe i mózgowe procesy odtruwania oraz przemianę białek, tłuszczów i węglowodanów w Twoim organizmie. Poza tym wpłyniesz regenerująco na uszkodzone komórki wątrobowe.
Kroplówka na kaca, bo o niej mowa, zawiera składniki, których zarówno Twoja wątroba jak i całe ciało, potrzebują w takiej sytuacji najbardziej.
Jeśli właśnie takiej pomocy potrzebujesz, wybierz najbliższe Centrum Zdrowia Vigor Point i umów się na wizytę. –> Kontakt.

Pamiętaj, by nie siadać po alkoholu za kierownicę, dlatego zawsze w takich sytuacjach korzystaj z pomocy innych.

Wykorzystując powyższe sposoby na kaca, zanim siądziesz za kierownicę, sprawdź zawartość alkoholu w organizmie przy pomocy alkomatu lub domowych jednorazowych testów. Ustąpienie objawów niekoniecznie świadczy o tym, że w Twoim organizmie nie ma już alkoholu.