Poranny jogging – biegaj co rano i poczuj się zdrowiej

Poranny jogging – biegaj co rano i poczuj się zdrowiej

Poranny jogging. Biegaj co rano i poczuj się zdrowiej

Wyobraź sobie to rześkie poranne powietrze, świeży zapach traw i drzew, może też wody płynącej opodal i to poczucie siły, która rośnie w tobie z każdą minutą. Senność, która jeszcze chwilę temu nie chciała wypuścić Cię z łóżka, teraz odeszła w niepamięć, ustępując poczuciu sprawczości.
Jeśli kiedykolwiek myślałeś o porannym bieganiu, ale z różnych przyczyn do dziś nic z tego nie wyszło, w każdej chwili możesz to zmienić. Jednak, aby Ci się udało, musisz przygotować się do tego już dziś. Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się niezbędne

Poranny jogging – jak zbudować nawyk biegania?

Dobrze wiesz, jak łatwo zacząć coś nowego, a jak trudno wytrwać wystarczająco długo, by wyrobić w sobie nawyk. To mała katapulta w chwilach kryzysu, gdy coś lub ktoś zechce zaburzyć ciągłość Twojej codziennej praktyki. A bądź pewien, że będzie tego sporo, dlatego tak istotne jest utrwalenie czynności, która stanie się z czasem czymś tak naturalnym, jak mycie zębów, czy ubieranie.
Jak wyrobić w sobie nawyk, by bieganie weszło Ci w krew?

Znajdź partnera do biegania

To jeden z kluczowych elementów, jeśli o bieganiu myślisz na poważnie. Szybko przekonasz się, że dużo łatwiej włączyć w budziku drzemkę, niż pozbyć się pospieszającego cię “natręta” spod drzwi.

Wybierz optymalną trasę

Unikaj spalin, ciemnych uliczek i miejsc, w których czujesz się niepewnie. Dzięki temu będziesz mógł w pełni czerpać przyjemność z biegania.

Zainwestuj w sen

Dużo łatwiej będzie Ci wstać, jeśli się wyśpisz. Z każdym nowym dniem, gdy czuć będziesz coraz większy przypływ energii, a Twój dzień będzie bardziej efektywny niż dotychczas, położenie się wcześniej spać, nie powinno stanowić problemu.

Budzik daleko, ubranie blisko

To dwa elementy, które pomogą Ci wstać od razu po usłyszeniu budzika. Postaw go na tyle daleko, byś nie mógł dosięgnąć go z łóżka. Tuż przy budziku połóż strój do biegania i buty. Wskocz w nie, byś prosto z łazienki, mógł rozpocząć poranny jogging.

To tylko niektóre wskazówki, ale na dobry początek wystarczą, byś tak łatwo się nie poddał.

Poranne bieganie – co zmieni w twoim życiu?

Teoria teorią, ale najważniejsza jest praktyka. Być może nie możesz się już doczekać, kiedy włożysz nowiutkie buty do biegania i strój z jaskrawymi wstawkami. I bardzo dobrze. Oto, czego możesz doświadczyć, już po pierwszym porannym joggingu:

haj biegacza – przez Twoje ciało przepływać będzie mnóstwo endorfin i adrenaliny, co utrzymywać się będzie przez dobrych kilka godzin w ciągu dnia,
bicie serca – biegając, oddalasz niebezpieczeństwo zawału i wzmacniasz ten wyjątkowo ważny organ,
szybszy metabolizm – przyspieszysz go, a co za tym idzie, rozpoczniesz spalanie kalorii, które trwać będzie przez resztę dnia,
mocne stawy i mięśniewzmocnisz ich wytrzymałość, zwiększysz odporność na kontuzje i przeciążenia,
mocniejsza psychika – poranne wstawanie, obcowanie z naturą, czas na przemyślenia, poczucie wolności to inwestycja w siebie i sposób na wzmocnienie poczucia pewności siebie.

Więcej korzyści doświadczysz już w praktyce. Tylko pamiętaj o budowaniu nawyku, bo tylko dzięki niemu, poranny jogging już na zawsze stanie się częścią twojego życia.