Kroplówki witaminowe na wiosnę

Kroplówki witaminowe na wiosnę

Zima odeszła do lamusa, a my z wielką niecierpliwością wyczekujemy cieplejszych dni. Wiosna to czas pobudki do życia i wzmożonej aktywności fizycznej. Jednak żeby z niej korzystać, trzeba mieć wystarczająco na to sił. Po zimie, niczym zaspane niedźwiedzie czasami orientujemy się, że brakuje nam tego zapału i odczuwamy zmęczenie. Często słyszy się, że nadeszło przesilenie wiosenne. Przesilenie wiosenne to okres, który przypada na początek wiosny, czyli zazwyczaj na przełomie marca i kwietnia na półkuli północnej. Jest to okres, w którym nasze ciało dostosowuje się do zmian w ilości światła słonecznego, ponieważ dni stają się coraz dłuższe, a nasza biologiczna zegar zaczyna działać inaczej. Zjawisko może powodować u niektórych osób zmęczenie, drażliwość, brak energii, problemy ze snem, zaburzenia apetytu i koncentracji. Jak wzmocnić swój organizm i z uśmiechem wstawać każdego dnia? Kroplówki witaminowe wiosną mogą postawić Cię na nogi!

Jakich witamin brakuje w organizmie po zimie? 

Długi, zimowy sezon wyczerpał zapasy witamin zgromadzone zeszłego lata. Dlatego wiosną wielu z nas odczuwa skrajnego zmęczenia i osłabienia, a nawet roztargnienia. Jednocześnie jesteśmy bardziej podatni na infekcje, które wiosną mają tendencję do szybkiego rozprzestrzeniania się. Wszystko za sprawą osłabionego układu odpornościowego niedoborem witamin. Wiosną organizm może odczuwać niedobór witamin, ponieważ po długiej zimie zmniejsza się ilość dostarczanego z pożywienia składników odżywczych. W szczególności zaczyna brakować witaminy C, witaminy D i witamin z grupy B, w tym witaminy B12.

Witamina C

Inaczej kwas askorbinowy, pełni ważną rolę w organizmie człowieka. Jest niezbędna do produkcji kolagenu, substancji potrzebnej do budowy i utrzymania zdrowych kości, zębów, skóry, naczyń krwionośnych i innych tkanek. Oprócz tego jest silnym przeciwutleniaczem, co oznacza, że pomaga chronić organizm przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Wolne rodniki to niebezpieczne cząsteczki, które powstają w wyniku procesów metabolicznych oraz narażenia organizmu na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia, palenie papierosów czy stres.

Witamina D

Zwana również “witaminą słoneczną”, to organiczny związek chemiczny, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Większość ludzi uzyskuje witaminę D z ekspozycji na słońce, jednak po mało słonecznej zimie, jej niedobór można znacznie odczuć. Jest niezbędna dla utrzymania zdrowych kości i zębów, ponieważ pomaga we wchłanianiu wapnia i fosforu z pożywienia. Ponadto, witamina D wpływa na funkcjonowanie układu immunologicznego, zapobiega stanom zapalnym i wpływa na przemianę materii.

Witamina B12

Kobalamina to ważna witamina z grupy witamin złożonych związków chemicznych, które odgrywają kluczową rolę w procesach metabolicznych organizmu. Witamina B12 jest jedyną witaminą, która zawiera pierwiastek kobalt. Jest niezbędna dla wielu procesów w organizmie, takich jak wytwarzanie czerwonych krwinek, produkcja DNA, regeneracja tkanek nerwowych, a także dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i mózgu.

Kroplówki witaminowe wiosną 

Kroplówka witaminowa trafia bezpośrednio do krwiobiegu, dzięki czemu działa szybciej i skuteczniej niż inne substancje podane drogą doustną czy domięśniową. Cechą wspólną wszystkich kroplówek witaminowych jest wysoka zawartość odpowiednio skomponowanych witamin, aminokwasów, minerałów, makro- i mikroelementów. Właśnie tych, których niedobór możesz odczuwać po zimie! Kroplówki witaminowe wiosną w szybki sposób poprawią zdrowie całego organizmu, jego kondycję i wygląd skóry.

Niektórzy pacjenci określą swój stan po kroplówce witaminowej „jak nowo narodzony”, czyż to nie jest idealny stan na rodzącą się wiosnę? Zapraszamy do kontaktu w razie pytań. 

Kroplówka nawadniająca

Według zaleceń powinniśmy dostarczać do organizmu 2-2,5 litra wody dziennie. Na zapotrzebowanie na jej określoną ilość wpływ mają różnorodne czynniki. Istotną rolę odgrywa wiek, płeć, masa ciała pacjenta, temperatura ciała, poziom aktywności fizycznej, stan zdrowia, choroby, a nawet stopień wilgotności powietrza i temperatura otoczenia. Wiosną, kiedy temperatura otoczenia rośnie, zapotrzebowanie na dostarczane płyny, również wzrasta, przez fakt, że szybciej tracimy wodę z organizmu. Jednak nie każdy z nas pilnuje codziennego bilansu wody. Bardzo szybko w organizmie można odczuć jej niedobór. Kroplówki witaminowe wiosną pomogą w utrzymaniu odpowiedniego stanu nawodnienia, przez co skóra pozostaje elastyczna, a uczucie zmęczenia odejdzie razem z zimą w niepamięć. Skontaktuj się z nami, jeśli zauważysz u siebie objawy odwodnienia organizmu.

Wymagane badania przed podaniem

Przed podaniem wlewu witaminowego pacjent koniecznie musi wykonać następujące badania krwi:

  • Albuminy
  • ASPAT i ALAT
  • OB
  • FBC
  • GGT
  • Kreatynina